Сергій Станіславович Коваленко

2021-02-01

За однією з класифікацій, з якою погоджуюся, є такі види війн, список яких подаю за зростанням ефективності:
1) технологічна (силова) війна, найменш ефективна;
2) економічна війна;
3) гуманітарна війна;
4) організаційна війна;
5) інформаційно-психологічна війна з її різновидами: кібервійною й семантичною війною;
6) хронологічна війна;
7) духовно-світоглядна війна, найефективніша.

В наших змаганнях з агресивними сусідами ми, українці, ведучи проти них всі види цих війн, виграли їх у змаганнях з Польщею й Туреччиною, але не виграли, поки що, війну з Московщиною. В значній мірі це пов'язано з тим, що воюючи проти переможених нами сторін, ми скористалися символами, які годилися як зброя проти переможених нами, але не годилися як зброя проти Московщини. З іншого боку інерція символів, використаних нашою національною елітою у боротьбі з найбільш на той час загрозливою для нас польською експансією, не давала нам змоги швидко розвернутися до війни проти Московщини. Тим більше, що війна з польською експансією розтяглася на пару сотень років і в ній ми на основі своєї світоглядної системи активно використовували московську потугу.

Тільки коли Польщі, як держави, наприкінці 18-го століття не стало, ми отримали можливість взяти на озброєння світоглядну систему, яка б годилася у змаганнях з Московщиною. Її розробка і запровадження у свідомість нашого народу потребували часу і долання московських державних чинників, які цьому запекло опиралися. Хоча й вони зазнали поразки. У 1910-1920-х роках українська нація таки постала.

Тепер Москва нам непотрібна. Вона свою справу зробила і ми її послуг більше не потребуємо. З іншого боку ми їй нічого не винні, бо за її послуги заплатили їй сповна, добряче допомігши їй у розбудуві імперії до Тихого океану з непоганою елітною культурою. Вона цим не зуміла належним чином скористатися, але то вже її проблеми.

Нам своє робити.

Слава Україні!

Цех майстер
Цех майстер

Describe your image

press to zoom
Цех майстер
Цех майстер

Describe your image

press to zoom
1/1